World Medicine, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde

World Medicine, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması”nda bu yıl da yerini aldı. Türkiye’de faaliyete başladıkları 2011 yılından bu yana çalışma ve üretim faaliyetlerini her yıl daha ileri taşımak için yatırımlarına devam ettiklerini belirten World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, “Bugüne kadar yaptığımız Ar-Ge ve yatırım faaliyetlerimizle birçok ödüle layık görüldük. Bugün de Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer aldığımız için çok gururluyuz. Türkiye’yi ana üretim ve merkez üssü haline getirme ve ilaç ihracatında Türkiye’nin lider firması olma hedefiyle çalışmaya devem edeceğiz” dedi.

 

World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 1968 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği ve sektör için en değerli verileri oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında ikinci kez yer aldıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

 

Sohrab Mammadov, “World Medicine olarak bugün itibariyle 50’den fazla ülkeye ilaç ihraç ediyoruz. Bu ülkelerin sayısını da her geçen gün artırıyoruz. Üretim faaliyetlerimizin her yıl daha da üstüne koyarak ilerliyor, yatırımlarımızı geliştiriyoruz. Türkiye’yi dünyada ilaç üretim üssü konumuna getirme hedefimize her geçen adım adım daha da yaklaşıyoruz. Türkiye ekonomisine en çok katkı yapan ilaç şirketi olmak yolunda hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir