MHP’li kurmaylar, Bahçeli’nin arkasında durduğu Soylu için yapılan “veliaht” yorumları için ne dedi?

Hürriyet yazarı Hande Fırat, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan ile ilişkisi üzerinden eleştiriler eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek çıkan açıklamasını değerlendirdi.

Televizyon programlarındaki yorumlara Bahçeli’nin canının sıkıldığını belirten Fırat, Soylu için gazeteci Fatih Portakal tarafından yapılan “veliaht” yorumu için de MHP’li kurmayların, “Bu durumun ardında Bahçeli’nin yerine veliaht gösterdiği yorumlarını yapanlar, yanılmaktadır. MHP’nin yapısını bilen bilir, bu bünyede veliaht göstermek gibi bir durum olmaz” dediğini yazdı.

Kurmaylar, MHP’nin Süleyman Soylu’yu özellikle terör örgütlerine verdiği mücadeleden dolayı sevmekte ve desteklemekte olduğunu söyledi.

Yazının tamamını okumak için .

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da yer altı dünyasında “Kaplan” grubu olarak bilinen ve 15 Temmuz 2016 gecesi beraberinde Kalaşnikof silahlı adamlarıyla TRT’ye gelen uyuşturucudan sabıkası olan Ayhan Bora Kaplan’ın eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilişkisine  dikkati çeken gazeteci ve yorumcuları hedef aldı. “Hem şerefli bir davranış olmayıp hem de adil, hukuki ve hakkaniyetli bir muamele değil” diyen Bahçeli, “Sorosçu Kavala ile terörist Demirtaş’ı bayraklaştırıp nevzuhur hak talebi için milli ve manevi tüm değerlerle ters düşen güdümlü kişilerin Sayın Soylu’yu hiçbir alakasının olmadığı yasa dışı ilişki ağlarında devamlı gösterme çabası müfteriliğin daniskası, müptezelliğin de düpedüz şahikasıdır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, “Sayın Süleyman Soylu, Türk milletine mal olmuş, bakanlığı döneminde koltuğunda bir saniye oturmayarak dağ tepe demeden dolaşmış, bölücü terör örgütüne kök söktürmüştür. Bu itibarla Milliyetçi Hareket Partisi vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır” dedi.

Soylu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ayhan Bora Kaplan operasyonuna ilişkin kendisine destek açıklamasıyla ilgili, “Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.

TIKLAYIN – Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu’ya destek çıktı, gazetecileri hedef aldı: Zillet ittifakının hizmetkarlığına soyunan görevli provokatörler!

TIKLAYIN – Süleyman Soylu ile yakınlığıyla bilinen Ayhan Bora Kaplan gözaltına alındı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir