Kuru ciltlere özel 5 doğal savaşçı! Para ve zamandan kazandırıyor

Üzüm çekirdeği, badem, jojoba ve tabii ki hindistancevizi yağı gibi saf, doğal yağlar nemlendirme için çok iyilerdir. Bu yağlar cildinizi yumuşatma, rüzgara ve soğuk havaya karşı koruyucu bir bariyer sağlama hedefini gerçekleştirir.

Bal ve yoğurdu karıştırarak vücudunuza ve yüzünüze sürüp yaklaşık on dakika beklettikten sonra duş aldığınızda, kıyaslanamayacak kadar yumuşak, bebek pürüzsüzlüğüne sahip bir cildiniz olur.

Shea yağının geçmişi eski Mısır’a kadar uzanıyor, ancak popülerliğini sadece birkaç yıl önce kazanmış olabilir. Afrika’da bulunan Shea ağacının yemişinden elde edilen bir yağdır.

Diğer amaçlarının yanı sıra kuru, ağrılı cildi tedavi etmede büyük etkisi olduğundan el losyonlarında, şampuanlarda ve diğer güzellik ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Shea yağı cilt sıcaklığında eridiği için cilt tarafından kolayca emilir. Sadece bu değil, aynı zamanda çatlak cildin onarılmasında son derece faydalı olan A vitamini de içerir.

Zeytinyağı çok iyi bir nemlendiricidir. Ciltteki kızarıklığı ve bazı salgın veya döküntü türlerini hafifletebilir. Zeytinyağının cilt kanserine karşı da mükemmel bir koruyucu olduğu söyleniyor. Bu yağ, kış aylarında cildi nemlendirmek için, en kolay bulunabilen ve en etkili üründür.

Ne kadar tedavi uygularsanız uygulayın, yeterince su içmeyi unutarak hayal ettiğiniz cilde kavuşmayı bekleyemezsiniz. Kışın, yaz aylarındaki kadar susamayabilirsiniz ancak, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu suyu almayı her zaman kendinize hatırlatmaya çalışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir